POLİS MEVZUATI -2-

fatihbasuralll
Şubat 2, 2017

? Gönüllü vazgeçmeSoru #1: Fail, suçun icra hareketlerinden isteğiyle vazgeçer veya kendi çabalarıyla suçun tamamlanmasını veya neticenin gerçekleşmesini önlerse bu durumu aşağıdaki kavramlardan hangisi ifade eder?

YANLIŞ

? Sadece insan kaynaklı bir tehlike söz konusu olmalıdırSoru #2: Aşağıdakilerden hangisi zorunluluk hali için öngörülen şartlar içerisinde kabul edilemez?

YANLIŞ

? Memuriyet görevini ihmalSoru #3: Aşağıdakilerden hangisinde teşebbüs mümkün değildir?

YANLIŞ

? Haksız aramaSoru #4: Türk Ceza Kanununda aşağıda sayılan suçların hangisinin netice sebebiyle ağırlaşmış şekline yer verilmemiştir?

YANLIŞ

? Birden fazla kişinin paydaş olduğu eşya ile ilgili olarak, sadece suça iştirak eden kişinin payı değil, eşyanın tamamının müsaderesine hükmolunurSoru #5: Aşağıdakilerden hangisi müsadereyle ilgili yanlış bir bilgidir?

YANLIŞ

? 2Soru #6: PVSK da polisin genel emniyetle ilgili görevleri kaç kısma ayrılmıştır?

YANLIŞ

? Sosyal amaçlı halka yardım edilmesiSoru #7: Aşağıdakilerden hangisi PVSKnın 2. maddesinde öngörülen polisin genel emniyetle ilgili görevleri arasında yer almaz?

? Bilgisayar oyunları ile sinema filmlerinin satıldığı iş yerleriSoru #8: PVSK da yer alan düzenlemeye göre, aşağıdakilerden hangisi umuma açık istirahat ve eğlence yeri sayılmaz?

YANLIŞ

? BelediyeSoru #9: PVSK da yer alan düzenlemeye göre, mücavir alan sınırları dahilinde bulunan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin ruhsatı aşağıdakilerden hangisi tarafından verilir?

YANLIŞ

? 22:00 - 06:00Soru #10: Alkollü içkiler…………. ile……………. saatleri arasında perakende olarak satılamaz. 4250 sayılı İspirto ve İspirtolu içkiler İnhisarı Kanununa göre, yukarıda boş bırakılan yerlere sırasıyla aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?

YANLIŞ

? Polis, kanunla belirlenmiş alanlarda ve bu alanlarla sınırlı olmak üzere istihbarat toplamaya yetkili kılınmıştırSoru #11: PVSK da yer alan düzenlemeye göre aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

YANLIŞ

? İletişimin tespitiSoru #12: İletişimin içeriği müdahale etmeden iletişim araçlarının diğer iletişim araçlarıyla kurduğu iletişime ilişkin arama, aranma, yer bilgisi ve kimlik bilgilerinin tespit edilmesine yönelik işlemlere ne denir?

YANLIŞ

? SekreterSoru #13: Aşağıdakilerden hangisi polis memuru rütbesi görev unvanlarından biri değildir?

YANLIŞ

? Grup amiriSoru #14: Aşağıdakilerden hangisi komiser rütbesi görev unvanlarından biridir?

YANLIŞ

? 11Soru #15: Baş polis memuru rütbesinde bulunanların meslek derecesi aşağıdakilerden hangisidir?

YANLIŞ

? Görev unvanıSoru #16: Emniyet hizmetleri sınıfında rütbe ve meslek dereceleri karşılığında gösterilen görevlere ne denir?

YANLIŞ

? Emniyet Genel MüdürüSoru #17: Emniyet amiri ve altı rütbedeki personelin atama ve yer değiştirme suretiyle atamaları kimin onayı ile yapılır?

YANLIŞ

? İşe yerleştirme tedbiriSoru #18: Aşağıdakilerden hangisi çocuklar için öngörülen koruyucu ve destekleyici tedbirlerden biri değildir?

YANLIŞ

? 0.50 promilinSoru #19: Hususi otomobil sürücülerinin kanlarındaki alkol miktarı aşağıdaki hangi promilin üzerinde olması halinde araç kullanamazlar?

YANLIŞ

? 18Soru #20: Yivsiz tüfek ruhsatnamesi için aşağıdaki hangi yaşın tamamlanmış olması gerekir?

YANLIŞ

Komiserlik Sınavı
24.09.2017
Şubat 2017
P S Ç P C C P
« Oca   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728