POLİS MEVZUATI -5-

fatihbasuralll
Şubat 2, 2017

? EGM yüksek disiplin kuruluSoru #1: İL polis disiplin kurulunca verilen kararlar vali tarafından onaylanmaz ise; bu uyuşmazlık hangi disiplin kurulunca karar bağlanır?

YANLIŞ

? Emniyet Genel Müdür YardımcısıSoru #2: Aşağıdakilerden hangisi İçişleri Bakanlığı disiplin kurulunda yer almaz?

YANLIŞ

? 30Soru #3: Memurun şikayeti disiplin amiri tarafından en geç kaç gün içinde işleme konulur?

YANLIŞ

? TahkikSoru #4: Soruşturma ve inceleme emrine ne denir?

YANLIŞ

? ETKSoru #5: Aşağıdakilerden hangisi polisi sivil ve üniformalı ayıran kanundur?

YANLIŞ

? İl Emniyet MüdürlükleriSoru #6: Aşağıdakilerden hangisi emniyet merkez teşkilatına bağlı birimlerden biridir?

YANLIŞ

? MartSoru #7: Kıdem sırası her yıl hangi ayda Emniyet Genel Müdürlüğünce duyurulur?

YANLIŞ

? 2. Sınıf Emniyet MüdürüSoru #8: Daire Başkan Yardımcısı olabilme rütbesi aşağıdakilerden hangisidir?

YANLIŞ

? Kişilerin yabancı olması halinde TCK hükümleri uygulanırSoru #9: 2559 Sayılı PVSK ya göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

YANLIŞ

? 10-80Soru #10: 2559 Sayılı kanuna göre sisteme kayıtlı olan parmak izi ve fotoğraflar, kişinin ölümünden itibaren……….yıl ve her halde kayıt tarihinden itibaren……….yıl geçtikten sonra sistemden silinir. Boş bırakılan yerler aşağıdakilerden hangisi ile sırasıyla doğru şekilde doldurulabilir?

YANLIŞ

? Aranacak kişi ya da araç sayısıSoru #11: Önleme araması talep yazısında aşağıdakilerden hangisi bulunmaz?

YANLIŞ

? Olası Kast haliSoru #12: Kişinin, suçun kanuni tanımındaki unsurların gerçekleşebileceğini öngörmesine rağmen, fiili işlemesi halinde nasıl bir durum söz konusu olur?

YANLIŞ

? 18 yaşını doldurmamış kişiyiSoru #13: TCK ya göre çocuk deyimi hangi yaşı kapsar?

YANLIŞ

? Fikri İçtimaSoru #14: İşlediği bir fiil ile birden fazla farklı suçun oluşmasına sebebiyet veren kişi, bunlardan en ağır cezayı gerektiren suçtan dolayı cezalandırılması hangi suç kapsamında ele alınır?

YANLIŞ

? Mefruz SuçSoru #15: Kişinin yasanın suç saymadığı bir fiili suç sayılıyor düşüncesiyle işlemesine ne denir?

YANLIŞ

? 90 günSoru #16: 4483 Sayılı kanuna göre, Bölge idaresine ve Danıştaya yapılan itirazlar en geç ne kadar sürede karara bağlanır?

YANLIŞ

? TCKSoru #17: 6284 Sayılı kanuna göre yapılacak tebligatlara ilişkin ayrı bir adres tespit edilir. Bu bilgileri hukuka aykırı olarak başkasına veren, ifşa eden veya açıklayan kişi hakkında hangi kanun hükümleri uygulanır?

YANLIŞ

? Kişisel ünvanıSoru #18: 4982 Sayılı Bilgi Edinme kanununa göre başvuru sahibinden istenen bilgilerle ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

YANLIŞ

? 15Soru #19: 5326 Sayılı Kabahatler Kanununa göre, idari para cezası ve mülkiyetin kamuya geçirilmesine ilişkin idari yaptırım kararına karşı, kararın tebliği veya tefhimi tarihinden itibaren en geç kaç gün içinde Sulh Ceza Mahkemesine başvurulabilir?

YANLIŞ

? 3 günSoru #20: 1771 Sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 2. maddesi dışında kalan her çeşit ticaret ve sanat amacı göden iş yerlerinde çalışanlar ve buralarda her türlü barındırmalar için iş yerlerinin sorumlu işleticisi, öğrenci yurtları ve benzeri yerlerde çalışanlar ile bu yerlerde kalmakta olan öğrenciler için o yerin sorumlu işleticisi tarafından örneğine uygun kimlik belgesi doldurularak kolluk kuvvetlerine kaç gün için genel kolluk kuvvetine vermek zorundadır?

YANLIŞ

Komiserlik Sınavı
24.09.2017
Şubat 2017
P S Ç P C C P
« Oca   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728